The miracles of science™

Välj en industri


Växtskydd

Vi står beredda

Kontor:

Contact Form

DuPont Sverige AB
Box 839
201 80 Malmö
Tel: 08-595 110 40
 

Kontor Danmark:
Langebrogade 1

DK-1411 København K
Tel: +45 32 66 20 00

 

Vid frågor kontakta nedenstående personer:

(Vid frågor gällande DuPonts övriga produkter utöver lantbruk, vänligen ring Vivian Frank Jansson 08 595 110 42)

 

 

Norbert Leisse

Manager Norden/Baltikum


Tel: +45 32 66 20 00
norbert.leisse@dupont.com

 
Jan-Åke Svensson

Försälj/rådgivning
Tel: 040-44 54 24, mobil: 0708-680 470
jan-aake.svensson@dupont.com

 
Ingrid Bechtel

Försäljning och rådgivning Mellansverige


Mobil: 0703-118 199
ingrid.bechtel@dupont.com

 

 
Bodil Bergström

Marketing/Orderhandtering
Tel: +45 32 66 20 00, 08 595 110 40,
mobil: 0708-680 407
bodil.bergstroem@dupont.com

 
Henrik "Henke" Claeson

Rådgivning Mellansverige
Mobil: 0708-680 474
henke.claeson@telia.com

 
Sara Helgstrand

Projektrådgivning Mellansverige
Tel: 0702 000 731

sara.helgstrand@dupont.com 

 
Kristina Wänblad

Registrering/Utveckling Norden/Baltikum
Tel: 08-595 110 41, mobil: 0703-680 448
kristina.wanblad@dupont.com

 
Fredrik Hårdeman

Registrering Norden/Baltikum
Tel: 08 595 110 43
fredrik.hardeman@dupont.com

 
Ann-Helen Siwertsson

Logistik/Ekonomi
Tel: +45 32 66 20 00, 08 595 110 40,
mobil: 0708-680 471
ann-helen.siwertsson@dupont.com