DuPont v České republice
Bookmark and Share

Danisco Czech republic a.s.

 

Výrobní závod Danisco v České republice se nachází ve Smiřicích, 100 km severo-východně od Prahy. Je jedním ze dvou závodů dánského koncernu Danisco na výrobu citrusového pektinu ze sušených citrusových výlisků, další závod se nachází v Tecoman ve státě Mexiko.

Továrna byla původně postavena v letech 1982 – 1984 k uspokojení poptávky po jablečném pektinu na československém trhu. V roce 1995 byl závod převzat koncernem Danisco a v roce 1999 byla technologie změněna z výroby jablečného pektinu na citrusový pektin.


Od roku 1995 se kapacita závodu několikanásobně zvýšila. V současné době poskytuje Danisco Czech Republic a.s. pracovní příležitost 113 zaměstnancům, roční obrat společnosti přesahuje 800 mil. Kč. 97% výrobní kapacity je exportováno z České republiky na mezinárodní trhy.

Citrusový pektin vyráběný ve Smiřicích se používá v různých aplikacích, např. při výrobě džemů, marmelád a želé, v cukrovinkách, mléčných výrobcích, či nealkoholických nápojích. 

Výrobní závod ve Smiřicích dlouhodobě udržuje velmi vysokou úroveň bezpečnosti práce s více než 5 lety bez pracovního úrazu.

     

Více informací o společnosti Danisco získáte na globálních webových stránkách:

 www.danisco.com