DuPont v České republice
Bookmark and Share

DuPont Moravia, spol. s r.o.

 

Historie

 Společnost DuPont Moravia, spol. s r.o. (původně RETRIM – CZ, spol. s r.o., k přejmenování došlo v lednu 2011), působí na českém trhu již od roku 1993 jako výrobce bezpečnostních fólií do skel pro automobilový průmysl. V roce 2004 se společnost stala prostřednictvím akvizice součástí amerického chemického koncernu DuPont. V říjnu 2010 byla přemístěna výroba z prostor ve Zlíně do nově vybudovaného závodu v  Holešově – Všetulích.

Hlavním předmětem podnikání je výroba bezpečnostní PVB fólie recyklací, která se používá při výrobě bezpečnostních skleněných laminátů zvláště v automobilovém a stavebním průmyslu. Produkt je unikátní svým způsobem výroby – je vyráběn 100% recyklací PVB (polyvinylbutyral) fólie a představuje tak její ekologickou variantu.

V rámci nadnárodní struktury je společnost DuPont Moravia dle zaměření výroby zařazena do divize Glass Laminating Solutions, jež má více než šedesátileté zkušenosti v oblasti výroby bezpečnostních fólií, používaných při výrobě vrstvených bezpečnostních skleněných laminátů a přidružených technologií. Jedná se o široké portfolio výrobků s vysokou přidanou hodnotou z polymerického materiálu a fólií, jako jsou EVA, PVB a Ionomer, zaměřené na bezpečná a energeticky úsporná řešení na automobilových, stavebních a fotovoltaických trzích po celém světě. Kromě pobočky DuPont Moravia v České republice má divize další pobočky v USA, v Německu a v Koreji. 

 

 Produktové portfolio

Hlavním produktem závodu v Holešově je Butacite® G PVB (polyvinyl butyral) fólie. Jedná se o 100% recyklovaný výrobek, který představuje ekologickou alternativu k originálním výrobkům PVB vyráběným ostatními společnostmi.

PVB fólie se používají především při výrobě vrstveného (laminovaného) skla pro zlepšení jeho kvality, především pevnostních a bezpečnostních parametrů (např. v případě rozbití skla zůstanou držet jeho jednotlivé kusy pohromadě a nezpůsobí tak žádná zranění). Konečný produkt se používá jak v automobilovém (výroba čelních skel), tak ve stavebním průmyslu (fasády obchodních či kancelářských center, skleněná schodiště, dveřní výplně atd.).

Využití výrobků Butacite® G přináší bezpečná a energeticky úsporná řešení, svou kvalitou identická s vrstvenými skly vyráběnými z originálního PVB.

Barevné varianty Butacite® G (100% Recycle)

Butacite® G PVB fólie je vyráběna v různých barevných odstínech vhodných pro automobilové a stavební aplikace:

  • Clear
  • Coconut White
  • Dark Brown
  • Light Green
  • Light Blue

Široké portfolio Butacite® G PVB produktů je uzpůsobeno specifickým potřebám zákazníků a jejich laminačních procesů. Fólie jsou nabízeny v různých dimenzích:

  • tloušťka 0.38 – 1.52 mm
  • šířka 60 – 240 cm
  • délka 250 – 500 m
  • balení „interleaved“ nebo „refrigerated“

 

Vlastnictví certifikátů:

QMS: ISO 9001:2008

EMS: ISO 14001:2004

Kontakt – výroba:

  

 Jiří Malota

 Výrobní ředitel, jednatel

 jiri.malota@dupont.com

Tel.:+420 573 323 522

Fax:+420 573 334 709

Kontakty - prodej:

 

 Tomáš Rýc

 Global Product Line Manager

 tomas.ryc@dupont.com

 Tel.:+420 257 414 111 

 

 Richard Mátl

 Technical Specialist

 richard.matl@dupont.com

 Tel.:+420 257 414 111