DuPont v České republice

První showroom společnosti DuPont v Evropě

 
Využití nekonečných možností materiálů DuPont Building Innovations pro stavebnictví, architekturu a design

 Březen 2009 – Společnost DuPont otevřela v Praze showroom, který je prvním svého druhu v Evropě. V reálných aplikacích představuje komplexní řešení produktů DuPont Building Innovations navržených pro architekturu, stavebnictví a design.

DuPont je společnost zaměřená na dynamické využívání vědy. Neustále je v popředí technologického vývoje materiálů určených pro stavebnictví a architekturu, které pomáhají snižovat stavební a provozní náklady budov a které poskytují bezpečnější a zdravější prostředí pro lidi, kteří v nich pracují. Klíčovými materiály divize Building Innovations, použitými také při realizaci showroomu, jsou Corian®, SentryGlas®, Tyvek®, Typar®, Alesta® a PercoTop®.

Showroom je koncipován jako stálá expozice těchto produktů, které mohou být prezentovány  v konkrétních aplikacích, ale také jako prostor pro setkávání s klienty společnosti DuPont – tedy architekty a designéry. Zároveň je showroom možné využít jako výstavní prostor pro dlouhodobé expozice zajímavých realizací z oblasti designu vytvořených z produktů společnosti DuPont.

Autory návrhu jsou architektonický ateliér Mimosa-architekti (Petr Moráček, Pavel Matyska, Jana Zoubková) a designérka Lucie Koldová, kteří byli osloveni společností DuPont, aby se na realizaci nového showroomu podíleli.

Celkové prostorové řešení showroomu měli na starosti a zpracovali Mimosa-architekti, Lucie Koldová vytvořila návrhy solitérních kusů nábytku, které hrají důležitou roli při nejrůznějších prezentacích a setkání s klienty.

„Návrh showroomu DuPont nás postavil před obrovské množství výrobků, které stojí za to vystavit, a současně před otázku, které z nich vybrat. Pouhý zlomek produkce DuPontu by prostor vyhrazený pro showroom spolehlivě zaplnil.

Rozhodli jsme se tedy spíše než samotné výrobky prezentovat ideu DuPontu, vyjádřenou firemním heslem „Miracles of science“, a vytvořit prostor evokující vědeckou laboratoř, prostor současně reprezentativní a příjemný k setkávání,“ říká architekt Petr Moráček.

Autoři pro společnost DuPont vytvořili několik variant řešení, při jejichž přípravě se potýkali s omezenými možnostmi běžného kancelářského prostoru, jako je především jeho malá výška. Vybraný návrh nejlépe vyhovoval potřebám a očekáváním společnosti DuPont.

„Podstatou realizovaného řešení je „stuha“ z materiálů Corian, Butacite a SentryGlas Expressions, vymezující prostor showroomu v rámci budovy a vytvářející z něj jedinečné místo. Za touto „stuhou“ jsou skryty prostory potřebné pro provoz showroomu (úložné prostory pro vzorky, textové a grafické materiály, šatna apod.). Vlastní prostor je tím maximálně zjednodušen a dává vyniknout použitým materiálům a barevnému mobiliáři,“ dodává Petr Moráček.

Interiérové doplňky od designérky Lucie Koldové, které svojí barevností vynikají oproti jednoduchému monochromnímu prostředí, jsou koncipovány tak, aby v nich bylo zastoupeno co nejvíce materiálů společnosti DuPont.

Lucie Koldová vytvořila pro nový showroom návrhy recepčního pultu, sedací soupravy a konferenčního stolku. Sada nábytku je prezentována pod názvem „DuPont Nougat“.

„U sedací soupravy jsem zohledňovala především velikost neboli kapacitu sezení.

Při prezentaci se v showroomu může sejít až na dvacet lidí, což mě inspirovalo k návrhu setu oboustranných sedacích pohovek.

Tvarově asymetrické pohovky jsou potaženy Tyvekem v různých odstínech tvořících vrstvy. Tento materiál dodává sedačkám netradiční vzhled nejen tím, že se na čalounění běžně nepoužívá, ale hlavně svou stříbro-šedou barvou a zvláštní texturou.

Cílem bylo z dostupných odstínů vytvořit vrstvený gradient – barevný přechod jako v čokoládovém nugátu.

Stolek ve tvaru malého bonbonku je frézovaný z Corianu a názorně ukazuje, jak se dá tento materiál zpracovávat. Na straně stolku je do materiálu zafrézováno logo společnosti, které tvoří důležitý detail celku.

Recepční pult doplňuje kolekci sedaček svým vrstvením a barevností (bílá-šedá-červená).

Je vyroben ze dřeva lakovaného barvami DuPont Alesta a PercoTop a vrchní odolné zodiacové vrstvy. Střední část pultu je vytažena do prostoru a tvoří tak pracovní plochu pro servírování občerstvení. Tento pult má opět asymetrický půdorys,“ říká o kolekci autorka Lucie Koldová.

 

Kontakt:

 

DuPont CZ s.r.o.
Pekařská 14/628 155 00
Praha 5 - Jinonice
Česká republika

Kontaktní osoba:
Ondřej Turek
+420 724 762 840
ondrej.turek@dupont.com


bezplatné telefonní zákaznické číslo:


+420 800 120 016