DuPont v České republice
Bookmark and Share

Společnosti Syngenta a DuPont se dohodly na výměně technologií a uvádí na trh nové fungicidy

Praha, 14. května 2013 – Společnosti Syngenta a DuPont dnes oznámily uzavření dohody o sdílení
technologických licencí, které rozšíří produktové portfolio obou společností v oblasti ochrany plodin a umožní efektivnější uvádění nových výrobků na trh.

Syngenta získala od společnosti DuPont celosvětovou licenci na vývoj produktů, které obsahují fungicid oxathiapiprolin. Vývoj této nové skupiny piperidinyl thiazol isoxazolinových fungicidů představuje významné zlepšení pro pěstitele v oblasti prevence houbových chorob brambor, viné révy, zeleniny a jiných speciálních plodin.

V rámci dohody obdrží Syngenta exkluzivní práva pro listové i půdní použití na všech plodinách v Severní Americe a na trávníkové a zahradní použití po celém světě. Syngenta také získává práva na ošetřování osiv vybraných plodin po celém světě a pro rozšíření listového a půdního použití na vybrané plodiny mimo Severní Ameriku.

Dohoda poskytuje společnosti DuPont exkluzivní přístup k látce Solatenol společnosti Syngenta pro
tvorbu směsí s vlastním fungicidem pikoxystrobin pro ochranu sóji a dalších plodin v Brazílii. Solatenol je nový benz-pyrazol SDHI fungicid, který přináší nový způsob účinku bez křížové rezistence na stávající fungicidy. Nabízí vynikající a dlouhotrvající ochranu proti asijské rzi v sóji.

„Tyto dohody jsou odrazem snahy divize DuPont Crop Protection spolupracovat se svými zákazníky na poskytování inovativních výrobků za pomoci robustního výzkumu a vývoje a to vždy se zaměřením na udržitelnost a maximalizaci hodnoty pro akcionáře,“ uvedl Rik L. Miller, prezident společnosti DuPont Crop Protection. „Toto rozhodnutí umožňuje společnosti DuPont nabízet řešení, která pomohou našim zákazníkům zvýšit produktivitu a ziskovost nyní i v budoucnu.“

John Atkin, provozní ředitel společnosti Syngenta, uvedl: „Přístup k oxathiapiprolinu dále rozšíří naše světově proslulé portfolio fungicidů. Různé způsoby účinku jsou důležité pro ochranu před houbovými chorobami a pro udržení životního cyklu stávajících výrobků tváří v tvář rostoucí resistenci na některě účinné látky. Jsme také rádi, že tato dohoda přispěje k maximalizaci tržního pokrytí Solatenolu v Brazílii. "

Transakce podléhá schválení příslušných regulačních orgánů. Finanční podmínky dohody nebyly
zveřejněny.

Tisková zpráva ke stažení

» Stáhnout