DuPont v České republice
Bookmark and Share

DuPont uvádí DuPont™ Nomex® XF pro letecký průmysl

Nejnovější inovace pro leteckou izolaci nabízí trvanlivost a extrémní požární ochranu při zachování lehkosti

Praha, 2. října 2013 – Společnost DuPont uvádí unikátní řešení pro žáruvzdorné bariéry v leteckém průmyslu DuPont™ Nomex® XF.
 
Nomex  XF je nový materiál, který pomáhá chránit hliníkový trup letadla tím, že poskytuje robustní, odolnou  a  přitom  lehkou  žáruvzdornou  bariéru,  která  může  pomoci  zabránit  pronikání  vnějšího požáru do kabiny letadla. Cestující tak mají více času dostat se do bezpečí. Izolace dokáže omezit vzplanutí, čímž se zabrání dalšímu rozšiřování požáru.
 
„DuPont  má  dlouhou  historii  vývoje  inovací  pro  letecký  průmysl,“  řekl  Marc  Doyle,  prezident společnosti  DuPont  Protection  Technologies.  „Vlákna  DuPont™  Kevlar®  a  Nomex®  se  úspěšně používají v leteckém a kosmickém průmyslu více než 40 let a Nomex® XF je nejnovějším pokrokem v našem  úsilí  chránit  komerční  letouny  a  jejich  pasažéry.  Tento  inovativní  materiál  reaguje  na významnou tržní potřebu a ukazuje, jak může společné úsilí pomoci přinést na trh inovativní řešení.“ 
 
Nomex® XF byl vyvinuty v reakci na potřeby zákazníků, je určen pro použití v komerčních letadlech a může  být  snadno  začleněn  do  návrhů  kompatibilních  s regulacemi  Federálního  úřadu  pro  letectví (FAR) 25.853 a 25.856. Je určen pro použití v aplikacích, které vyžadují odolnost vůči žáru až 1100 stupňů Celsia. Žáruvzdorná bariéra Nomex® XF nabízí flexibilní a tenkou ochranu s nízkou hmotností a  může  být  začleněna  do  tepelně  akustické  izolace.  Ani  po  10  minutách  působení  jí  nepronikne plamen, což je více než dvojnásobek požadavku regulace FAR 25,856 (b).
 
Vlákno Nomex® je využíváno pro tepelnou ochranu po celém světě již více než 40 let a DuPont je předním  poskytovatelem  lehkých  a  odolných  žáruvzdorných  řešení  pro  světový  letecký  průmysl. Kompozity  ve  tvaru  pláství  (tzv.  honeycomb  kompozity)  vyrobené  z vláken  Nomex®  a  Kevlar® najdeme  v  mnoha  konstrukčních  částech  letadel,  jako  jsou  podlahové  desky,  interiérové  stěny, úložné prostory, náběžné a odtokové hrany křídel, řídící plochy, aerodynamické součásti motorů a mnoho dalších dílů. Jejich vynikající poměr pevnosti a hmotnostní přináší výrobcům úspory energie, zvýšení užitečného zatížení a materiál se díky němu představuje přední řešení váhových úspor pro letecký průmysl.
 
***
 
Společnost DuPont dodává na globální trh již od roku 1802 špičkové vědecké postupy a technologie
v podobě  inovativních  produktů  a  materiálů.  Věříme,  že  díky  spolupráci  se  zákazníky,  veřejnou správou, nevládními organizacemi a předními vědci můžeme pomoci najít řešení globálních otázek,jako  je  zabezpečení  dostatku  zdravých  a  výživných  potravin  pro  všechny,  snížení  závislosti  na fosilních palivech a ochrana života a životního prostředí.  Pro  další  informace  o  společnosti  DuPont  a  jejích  závazcích  nejen  v  oblasti  inovací  navštivte www.dupont.com
Pro více informací o aktivitách DuPont v České republice, navštivte www.dupont.cz
 
Kontakt pro média:
 
Ondřej Peterka, FleishmanHillard
Tel. +420 224 232 650
E-mail: peterka@fleishman.com