DuPont v České republice

Společnost DuPont dokončila akvizici společnosti Danisco

 
Společnost DuPont dnes oznámila, prostřednictvím své dceřiné společnosti DuPont Denmark Holding ApS, kterou zcela vlastní, o úspěšném dokončení své nabídky na všechny vydané a nesplacené kmenové akcie společnosti Danisco -700 DKK za akcii. Nabídka vypršela 13. května 2011 ve 23:00 podle středoevropského letního času.

DuPont odhaduje, že po uplynutí platnosti nabídky 13. května akcionáři Danisca nabídli přibližně 92,2% nesplacených akcií společnosti DuPont Denmark Holding ApS. Všechny řádně nabídnuté akcie byli přijaty ke koupi. Platba za tyto akcie byla v souladu s podmínkami nabídky.

„Jsme rádi, že nabídka byla úspěšná a můžeme přejít k procesu integrace Danisca do společnosti DuPont,“ řekla předsedkyně a generální ředitelka DuPontu Ellen Kullman. Atraktivní složky potravin Danisca a špičkové průmyslové enzymy Genencor doplňují nabídku DuPontu v potravinářské výrobě, zdravotnictví a aplikované biologie. Toto sloučení vytvoří jedničku v oblasti potravinářského průmyslu, zdravotnictví a aplikované biologie.

„Tyto firmy budou společně podporovat udržitelný růst a inovace trhu, propojení zemědělství, potravinářských výrobků a pokročilé materiály prostřednictvím biologických věd průmyslu“, řekla Ellen Kuhlman. „Kromě toho, kombinace výzkumu DuPont, Danisco a Genencor nám umožní i nadále reagovat na globální megatrendy a uspokojovat potřeby rostoucí populace.“

„Jsme velmi rádi, že drtivá většina akcionářů Danisco přijali nabídku společnosti DuPont a nyní obě společnosti mohou začít postupovat společně,“ řekl předseda představenstva společnosti Danisco Jorgen Tandrup. „DuPont a Danisco se podílí na kultuře na základě mimořádných vědeckých a výzkumných kapacit. Náš společný potenciál v biologii, potravinářství a zdravotnictví přinese nové inovativní nabídky pro zákazníky na celém světě a tím přispěje k růstu těchto firem ve prospěch zaměstnanců, akcionářů i veřejnosti, kde působíme. Těšíme se na další kapitolu objevů a úspěchů sloučených společností.“