DuPont v České republice

 

Květnová Bambriáda

Některé z inovativních materiálů firmy DuPont byly představeny netradiční formou studenty VŠCHT Praha na akci určené převážně dětem, ale i široké veřejnosti, na 13. ročníku Bambiriády v Praze na Vítězném náměstí ve dnech 25. až 29. května 2011.

Největší pozornost přilákaly mapy a ochranné obleky z materiálu Tyvek®, které si ti nejmenší mohli i vyzkoušet. Tyvek® je materiál složený z miliónů polyetylenových mikrovláken a kombinuje vlastnosti papíru, fólie a textilie. Je silný a vysoce odolný proti roztržení, odolný proti vodě a většině chemikálií. Je rovněž plně recyklovatelný.

 

Malí návštěvníci Bambiriády si mohli na stánku VŠCHT Praha vyzkoušet odbarvit barevnou limonádu či okusit teplotu kapalného dusíku a suchého ledu.

Stánek VŠCHT Praha na Bambiriádě navštívili v sobotu 28. května 2011 i zástupci společnosti DuPont se svými dětmi a prohlédli si společnou expozici. „Na vlastní oči jsem se přesvědčil, že i malé děti ocení vlastnosti speciálních materiálů, pokud jsou prezentovány zábavnou formou,“ řekl po návštěvě stánku generální ředitel společnosti DuPont v České republice Jiří Lang. „Ve spolupráci s VŠCHT Praha budeme pokračovat, neboť je naším závazkem podporovat v mladých lidech zájem o technické obory,“ dodal.