DuPont v České republice

 

DuPont se stal vlastníkem společnosti Solae

Lídr v oblasti sójových bílkovin pomůže uspokojit potravinové nároky rostoucí populace

 

Praha, 3. května 2012 - Společnost DuPont oznámila, že získala od firmy Bunge plná vlastnická práva ke společnému podniku Solae, LLC, který je lídrem v oblasti výroby sójových složek. Společnost DuPont dříve vlastnila 72% podíl ve společném podniku, zatímco firma Bunge vlastnila zbývajících 28 procent.

„Jedním ze závazků společnosti DuPont je výživa a zdraví. Investice do Solae, spolu se získáním firmy Danisco v loňském roce, výrazně podpořila naše vedoucí postavení v oblasti přísad do potravin,“ uvedl výkonný viceprezident společnosti DuPont James C. Borel. „Vědecká odbornost společnosti Solae a její vedoucí postavení na trhu sóji jsou klíčovým prvkem našich plánů na zvýšení kvality a množství potravin pro rostoucí světovou populaci.“

„Naši zákazníci budou profitovat z plného vlastnictví společnosti Solae, protože díky tomu můžeme zvýšit rychlost inovací, naše možnosti v oblasti tvorby potravin a vědecké poznatky v oblasti výživy u celé řady speciálních složek potravin,“uvedl prezident pro výživu a zdraví společnosti DuPont Craig F. Binetti. „Naše dlouhodobé finanční cíle v segmentu jsou dosáhnout růstu prodejů o 7-9 % a zvýšit marži na 12-14 %. V souvislosti s plným vlastnictvím Solae předpokládá společnost DuPont díky plánovaným synergiím výsledky v oblasti horního pásma predikované marže."

Solae, LLC je světovým lídrem ve vývoji sójových složek pro zdravé a přitom chutné potraviny. Solae nabízí řešení, která přinášejí zákazníkům jedinečnou kombinaci funkční výživy, ekonomických přínosů a udržitelnosti. Společnost se sídlem v St Louis, Missouri, vznikla v roce 2003 vytvořením společného podniku společností DuPont a Bunge. Společnost Solae je držitelem certifikace 2011-2012 Ethisphere Etics Inside a byla označena za jednu z "nejetičtějších společností světa" v letech 2010, 2011 a 2012.

 

Pro více informací navštivte www.Solae.com