DuPont v České republice

 

Energetické fórum společnosti DuPont představilo výzkum stojící na pozadí současných a budoucích inovací na poli udržitelné energie

DuPont pozval novináře, aby mohli poznat výzkum v energetice v praxi 

 

Ženeva, Švýcarsko, 9. května 2012 - Společnost DuPont přivítala novináře z celé Evropy na prvním ročníku „DuPont Energy Forum“ v Evropském technickém centru v Ženevě. V rámci této akce společnost představila současné i budoucí inovace, technologie a partnerství, které pomáhají snížit závislost na fosilních palivech a zajistit udržitelnou energetickou budoucnost.

„Je to poprvé, co jsme v takovém měřítku otevřeli naše dveře a vysvětlovali médiím výzkum a inovace v této oblasti,“ řekl Ian Hudson, prezident společnosti DuPont Evropa, Střední východ a Afrika (EMEA). „Plánujeme pořádat další podobné akce se zástupci z řad médií za účelem lepšího pochopení toho, jak výzkum v DuPontu pomáhá při hledání udržitelného řešení největších světových problémů 21. století. Tedy těch, které vycházejí z rychlosti populačního růstu, a kterými jsou potraviny, energie a ochrana,“ pokračoval pan Hudson.

Exkurze v laboratořích a workshopy s vedoucími představiteli a vědci umožnily pozvaným novinářům, aby poznali, co výzkum v DuPontu může přinést pro automobilový a fotovoltaický průmysl – dvě odvětví, kde DuPont udržuje dlouholeté vztahy a spolupráci na evropské úrovni.

Tři hlavní oblasti, na které se akce zaměřila, zahrnovaly:

  1. Technologie, vývoj a konstrukce nové generace fotovoltaických energetických řešení určených pro komerční využití na střechy budov. Interaktivní část s průmyslovým návrhářem představila materiálovou optimalizaci aplikovanou na design inovativních systémů, které posunují hranice fotovoltaických energetických řešení.
  2. Spolupráce s automobilovým průmyslem, která umožňuje vytváření nových způsobů řešení pro zlepšení energetické výkonnosti.
  3. Ukázka několika aplikací biologických materiálů, které jsou stále více vnímány jako udržitelná náhrada za fosilní zdroje v mnoha průmyslových odvětvích, například v rámci unikátní spolupráce v textilním zpracovatelském průmyslu.

„Díky pořádání tohoto fóra jsme mohli prezentovat některé klíčové oblasti, ve kterých DuPont představuje hnací silu, ať už se jedná například o inovace a podporu energetické udržitelnosti v automobilovém, fotovoltaickém a textilním průmyslu,“ řekl Simone Arizzi, ředitel technologie a inovací pro EMEA. „S naším výzkumem můžeme pomoci vyvinout a uvést na trh cenově efektivní řešení v rámci udržitelné energie a zvýšit energetickou účinnost v budovách a  dopravě. Zároveň můžeme hledat nové způsoby, jak efektivněji využívat fosilní paliva."

 

 

Fórum se konalo ve stejnou dobu, kdy oficiálně doplula do cíle největší solární loď na světě MS Tûranor PlanetSolar, která v září 2010 započala svou plavbu kolem světa. Společnost DuPont jako oficiální dodavatel pro PlanetSolar představila video při příležitosti ukončení plavby a příjezdu na její konečnou zastávku v Monaku. Další podrobnosti lze nalézt zde.

Evropské technické centrum v Ženevě bylo založeno v roce 1989 a jde o primární výzkumné a vývojové centrum a centrum zákaznické podpory v rámci celého regionu. V ETC pracuje více než 250 lidí včetně chemiků, inženýrů, techniků a podpůrného personálu, kteří vytváří 30 % příjmů v regionu EMEA a významně se podílejí na výsledcích globálního výzkumu. Na tomto místě vznikla řada inovací, které světu přinesl DuPont, zejména v oblasti solární energie a energeticky účinných technologií, v neposlední řadě také produkty pro výrobce automobilů a jejich dodavatele.