DuPont v České republice

 

„Grafické hodiny“ 

 ELTON hodinářská, a.s., firma vyrábějící hodinky PRIM, moderní materiál DuPont™ Corian® a přední čeští grafičtí designéři se spojili v jedinečném projektu „Grafické hodiny“, který byl představen v rámci výstavy Designblok 2011 v Praze. „Podařilo se nám zde propojit zdánlivě nepropojitelné,“ říká Jiří Helikar, člen představenstva společnosti ELTON hodinářská, a.s. „Hodinářskou strojařinu, zaměřenou na výrobu těch nejmenších přesných dílů, Corian jako materiál určený pro zcela jiné aplikace a um předních českých grafiků.“

Společným mottem všech navrhovaných ciferníků byl DuPont™ Corian® a jeho možnosti zpracování, různé typy tvarování, obrábění, frézování a hraní si s více než 100 barvami, ve kterých je materiál dostupný.

O materiálu DuPont™ Corian® (www.corian.com) – DuPont™ Corian® (www.corian.com) se nejprve vyráběl jako vysoce funkční materiál pro povrchové řešení kuchyní a koupelen, ale postupně se stal nejznámější světovou značkou prvotřídních povrchových materiálů pro oblast designu, architektury a nábytkářství. S úspěchem jej používají desítky tisíc architektů, designérů a společností a miliony zákazníků na celém světě.

DuPont™ Corian® (celý sortiment nebo jednotlivé typy/řady) obdržel významná nezávislá ocenění za přínos k životnímu prostředí (např. GreenGuard®, NAHB North American Builders Association, U.S. Green Building Council’s LEED® Green Building Rating System, ISO 14025 Green Choice, Scientific Certification Systems a Ecospecifier). I za svou hygieničnost získal ocenění prestižních nezávislých institucí (např. NSF International, The Royal Institute of Public Health a LGA QualiTest).