DuPont v České republice

 

Supervlákna 2012

Projekt Supervlákna 2012 je studentská soutěž s cílem podpořit mladé talenty nejen technických oborů v České republice. Projekt je určen pro všechny studenty vysokých škol a organizují jej společnosti DuPont, KATZ a PWC Academy. Více informací, včetně kompletních podmínek, časového harmonogramu a možnosti registrace naleznete na www.supervlakna.cz.

Do projektu se mohou zapojit studenti všech vysokých škol, ale určen je zejména pro posluchače technických oborů. Tématem prvního ročníku projektu je inovativní praktická aplikace materiálů Kevlar® nebo Nomex®.

Do 30. dubna je otevřena registrace na stránce www.supervlakna.cz. Po registraci získají studenti přístup k podkladovým materiálům a zároveň se jim otevře možnost přihlásit se na další aktivity v rámci projektu, mezi které patří například praktické tréninky prezentačních dovedností nebo workshopy o efektivních inovacích v podnikatelském sektoru. Otevřen bude i program mentoringu, který propojí účastníky projektu se studenty a absolventy EMBA programu. V průběhu projektu bude k dispozici i stránka v rámci komunitní sítě Facebook na adrese www.facebook.com/supervlakna.

Kromě zkušeností, které mohou v průběhu projektu nasbírat všichni účastníci, si ti nejlepší rozdělí peněžní odměny v celkové výši 100,000 korun. Výherce bude mít navíc možnost navštívit inovační centrum společnosti DuPont ve švýcarské Ženevě.
 

***

Společnost DuPont, která dodává na globální trh již od roku 1802 špičkové vědecké postupy a technologie v podobě inovativních produktů a materiálů. Věříme, že díky spolupráci se zákazníky, vládami, nevládními organizacemi a předními vědci můžeme pomoci najít řešení globálních otázek, jako je zabezpečení dostatku zdravých a výživných potravin pro všechny, snížení závislosti na fosilních palivech a ochrana života a životního prostředí.

Katz Executive MBA (EMBA) je celosvětový program, který nabízí University of Pittsburgh, a ve střední a východní Evropy funguje již více než dvě desetiletí. Program akreditovaný AACSB má více než 40 let zkušeností jako jeden z předních programů EMBA. Je číslem 1 v regionu střední a východní Evropy a číslem 15 ve Spojených státech (Financial Times žebříček EMBA 2011).

Katz EMBA je celosvětový program, který připravuje studenty pro vedení v celosvětovém měřítku. Program je nabízen ve třech městech: Praha, Pittsburgh a São Paulo. Studenti cestují do každého z těchto měst a propojují se tak s kolegy z celého světa. Inovativní program je zaměřen na manažery a vedoucí pracovníky. Kurikulum zostřuje strategické myšlení a rozvíjí široký pohled požadovaný od vedoucích pracovníků.

PwC Academy je specializovaný projekt společnosti PwC Česká republika, který je zaměřen na odborné vzdělávání a profesní rozvoj klientů i zaměstnanců PwC. K tomuto unikátnímu konceptu, který vznikl v České republice v roce 2008, se úspěšně připojily další kanceláře PwC ve více než 50 zemích regionu střední a východní Evropy a na Blízkém východě. V současné době je v projektu zapojeno zhruba 8 000 účastníků z řad klientů i zaměstnanců PwC.