Čím jsou difuzní fólie a další produkty Tyvek® tak výjimečné?

Difuzní fólie DuPont™ Tyvek®, určené pro budovy, představují osvědčenou a trvanlivou ochranu proti průniku vody a vzduchu a proti působení kondenzace. Tím, že řídí přesuny tepla, vzduchu a vlhkosti přes plášť budovy, mohou difuzní fólie Tyvek® společně s parozábranami DuPont™ AirGuard® a jejich příslušenství hrát hlavní roli při ochraně životního prostředí tím, že zlepšují energetickou účinnost budov. Tyto výrobky je možno použít na většinu šikmých střešních konstrukcí jako doplňková hydroizolační vrstva, pro nejrůznější dřevostavby a konstrukce stěn, ale také pro jakékoliv provětrávané fasády. Může se jednat o novostavbu, rekonstrukci nebo přístavbu.

Kvalita a tloušťka funkční vrstvy
Difuzní fólie DuPont™ Tyvek® nabízí funkční vrstvu, která je cca 6 až 8x silnější než většina běžných vícevrstvých produktů. Většina běžných vícevrstvých difuzních fólií je složena z velmi tenké funkční vrstvy (3x tenčí než lidský vlas), která je zalaminována mezi vnějšími ochrannými vrstvami.

Unikátní struktura
Materiál Tyvek® je složen z miliónů mikrovláken, vytvářejících jakousi spleť, která zaručuje řádné a homogenní rozptýlení složek UV záření a tepla, čímž je zajištěna vynikající odolnost v celé tloušťce produktu.

Prokázaná odolnost vůči teplu a UV záření
Většina vícevrstvých střešních difuzních fólií je vyrobena z polypropylenu (PP), který je přirozeně citlivější vůči UV záření než polyethylen (PE). Funkční vrstva Tyvek® je vyrobena ze 100% PE, který je vysoce stabilní proti působení UV záření a tepla.
Teploty na izolační vrstvě mohou někdy převyšovat i 80°C. Teplota vysoce zhoršuje funkčnost difuzních fólií použitých jako doplňková hydroizolační vrstva. Membrány Tyvek® odolávají teplotám až 100°C.

Difuzní fólie vyrábí DuPont
Úspěch produktové řady Tyvek® vychází z jedinečného výrobního procesu, který využívá technologii flash-spun-bond, a z více než 20letých zkušeností společnosti, proslulé zaváděním inovací a svým závazkem dodržovat vysoce jakostní a etické postupy na trhu difuzních fólií.
Střešní difuzní fólie Tyvek®
Superdifuzní fólie Tyvek® pro šikmé střechy poskytují vynikající ochranu před vnějšími povětrnostními vlivy a zároveň umožňují volné odpařování vodních par z konstrukce. » Více
Fasádní difuzní fólie Tyvek®
Fasádní fólie Tyvek® lze použít pro většinu zdí a poskytují vynikající ochranu před vnějšími povětrnostními vlivy a zároveň umožňují volné odpařování vodních par ze stavby. » Více
Parozábrany AirGuard® + Příslušenství
Instalace parozábrany jako součásti vnitřní izolace významně pomáhá omezit míru tepelných ztrát, jelikož představuje překážku pro unikání vzduchu. » Více
Řešení DuPont™ Tyvek® pro dřevostavby

 

Tyvek® Solid Silver
Tyvek® Solid Silver

Novinka!

Ochraňte a zlepšete svůj dům pomocí předních superdifuzních fólií.

DuPont CZ s.r.o.
Pekařská 14/628
155 00 Praha
tel: +420 257 414 111
fax: +420 257 414 150
Infolinka: (+420) 800 120 016