The miracles of science™

Wybierz Branżę


DuPont Tyvek Construction Polska

Co decyduje o wyjątkowości Tyvek®?

 

Grubość i jakość warstwy funkcjonalnej
Produkowane przez firmę DuPont™ membrany Tyvek® posiadają warstwy funkcjonalne o grubości około 6 do 8 razy większej od typowych membran wielowarstwowych. Najczęściej stosowane wielowarstwowe membrany podkładowe posiadają warstwy funkcjonalne znikomej grubości (około 3 razy cieńsze od włosa ludzkiego), zalaminowane między dwoma zewnętrznymi warstwami zabezpieczającymi.


Wyjątkowa struktura
Membrany Tyvek® zbudowane są z milionów splątanych mikrowłókien – ta celowo wytworzona struktura gwarantuje prawidłowe i jednorodne rozprowadzenie dodatków stabilizujących. Dzięki takiej budowie wewnętrznej uzyskano wyższą wytrzymałość i trwałość warstw funkcjonalnych.


Udowodniona odporność na promieniowanie ultrafioletowe i wysokie temperatury

Większość wielowarstwowych membran podkładowych produkowana jest z PP (polipropylenu), który zasadniczo jest materiałem bardziej wrażliwym na działanie promieniowania UV od PE (polietylenu). W membranach Tyvek® warstwa funkcjonalna jest w 100% produkowana z PE, wysoko stabilizowanego na działanie promieniowania UV i wysokich temperatur.


Wyprodukowane przez DuPont
Swój sukces membrany Tyvek® zawdzięczają zastosowaniu unikalnego procesu technologicznego flash-spunbond, oraz ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w produkcji membran dachowych.